Hypotéka na koupi nemovitosti od mBank

Hypotéka na koupi nemovitosti od mBankKaždému, kdo shání vlastní bydlení nebo chce rekonstruovat současné bydlení, se bude hodit výhodná hypotéka. mBank nabízí spoustu zajímavých finančních služeb a nechybí ani speciální hypotéka na koupi nemovitosti.

Hypotéka na koupi nemovitosti od mBank je určena na financování nemovitostí na území České republiky. Díky hypotéce lze zaplatit rodinný dům nebo byt v osobním vlastnictví, stavební pozemek, celoročně obyvatelné nemovitosti, které jsou určené k individuální rekreaci nebo družstevní byt. Hypotéka se zajišťuje jinou nemovitostí, která se nachází v osobním vlastnictví. Pro hypotéky od mBank nad 1,88 miliónů se vám na základě vaší žádosti půjčí až 10 %  z výše hypotéky navíc.

Výše hypotéky
Minimální výše hypotečního úvěru od mBank se poskytuje 200 000 Kč. Maximální výše hypotečního úvěru činí až 80 % hodnoty zastavované nemovitosti. Výše úvěru se řídí schopností splácet pravidelné splátky.

Hypotéka na koupi nemovitosti od mBank

Hypotéka od mBank nabízí svým klientům nízké úrokové sazby a žádné poplatky. Nebudete nic platit za vyřízení a posouzení hypotéky, ani za poskytnutí a vyhotovení hypotéky. Zdarma jsou i všechny čerpání hypotéky i čerpání na základě návrhu na vklad zástavního práva.

V mBank se neplatí ani za vedení úvěrového a osobního účtu. Na dobu třiceti dnů od zadání žádosti o hypotéku běží garance úrokové sazby na 30 dnů zdarma. Čerpání hypotéky se uskutečňuje podle návrhu na vklad zástavního práva. Všechna čerpání jsou zdarma – bez poplatku a ani za nedočerpání nebudete nic platit.

Inspirace:  Převratná hypotéka s atraktivními úroky

Splácení hypotéky

Splátky se dají rozložit až na dobu 40 let. Minimální doba splácení je 12 měsíců. Maximální dobu splatnosti limituje také věk žadatelů – 70 let pro nejstaršího žadatele ke dni úplného zaplacení hypotéky. Měsíční splátku si můžete spočítat v hypoteční kalkulačce na webových stránkách mBank. Možnost mimořádných splátek zdarma máte až do výše 20% z výše roční jistiny. Zároveň se roční jistina v prvním roce splácení rovná výši vyplaceného úvěru.

Během dalších let se roční jistina rovná aktuální dlužné jistině vždy k datu výročí vyplacení úvěru. Při překročení 20 % z výše roční jistiny se platí jenom 3 % z částky převyšující 20 % roční jistiny. Splácení hypotéky probíhá automaticky z osobního účtu mKonto. Datum pravidelné měsíční splátky si můžete zvolit sami. Měsíční splátky mohou být stejné nebo klesající. První splátka se může od ostatních lišit, jelikož se počítá rozdíl za období mezi datem prvního čerpání a datem první pravidelné měsíční splátky.

Během existence hypotéky si můžete požádat až dvakrát o odklad splátek na období od jednoho do devíti měsíců. V době žádání o odklad nesmíte být ve zpoždění s placením pravidelných úhrad.

Inspirace:  ČSOB - Hypotéka s garantovanou výší splátky

Úročení hypotéky

Úročení hypotéky probíhá variabilní nebo fixní úrokovou sazbou. Variabilní úroková sazba se aktualizuje podle vyvíjení ceny peněz na trhu. Sazby bývají většinou nižší než fixní. Variabilní úroková sazba se dá zdarma kdykoli převést na fixní. Fixní úroková sazba má pevně danou dobu platnosti a v této době nabízí garanci výše pravidelné měsíční splátky. U mBank můžete mít fixní období o délce 1, 2, 3, 4 či 5 let. Po uplynutí fixní doby se dá zvolit další fixní období či se hypotéka převádí na variabilní sazbu.

Kdo může žádat o hypotéku u mBank?

Žadatelem o hypotéku u mBank se může stát každý zájemce – fyzická osoba s věkem nad 18 let, která je způsobilá k právním úkonům. O jednu hypotéku mohou žádat společně až čtyři žadatelé. Od žadatele se vyžaduje mít stálý zdroj příjmů. Lze však mít i hypotéku bez dokládání příjmů. Jde o půjčení částky až do 50 % hodnoty zástavní nemovitosti v celkové výši až 3 500 000 Kč. Pro schválení je potřeba jen jeden žádající.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..