Fio hypotéka se slevou 0,5 % z úroků

Fio hypotékaVaše problémy s bydlením i touhy po lepším bydlení můžete vyřešit díky hypotéce. Fio hypotéka vám dovolí získat rodinný dům, byt, rekonstruovat, modernizovat, refinancovat stávající hypotéku za výhodných podmínek.

Fio hypotéka se poskytuje v rozmezí 300 000 Kč – 10 000 000 Kč. Maximální výše úvěru se poskytuje do 85 % hodnoty nemovitosti. Splácení je možné dohodnout od pěti do 30 let. U hypotéky je možnost fixovat pevnou úrokovou sazbu na 1 rok, 2 roky, 3 roky, 4 roky a 5 let.

Vedle žadatele o úvěr mohou figurovat na hypotéce až tři spoludlužníci. Fixace rizikové přirážky u variabilní sazby činí 5 let.

Na co můžete použít finance z Fio hypotéky?
Pomocí hypotéky můžete financovat rodinný dům, byt, rekreační objekt, bytový dům do tří jednotek, ateliér, stavební pozemek vhodný k zástavbě pro bydlení. Fio hypotéka vám poslouží k zaplacení při kupování dokončené či rozestavěné nemovitosti. Může jít o úhradu doplatku v dražbě, úhradu kupní ceny a rozdílu cen při směně.

Dále lze peníze využít na převod členských práv v bytovém družstvu a úhradu členského podílu pro bytové družstvo. Normální Fio hypotéka se postará také o dostatek financí pro použití na vypořádání spoluvlastnických vztahů spojených s nemovitostí. Jde například o vypořádání společného jmění manželů apod.

Půjčit se dá i na refinancování, což je splacení úvěru poskytnutého jinou bankou nebo nebankovní společností, která se druhově shoduje s hypotečním úvěrem. Hypotéka se využívá i pro kombinace uvedených účelů.

Tip pro vás: obsáhlé srovnání dostupných hypoték bylo popsáno na hypoteky-srovnani.eu

Fio hypotéka právě pro vás!

Pro koho je určena hypotéka od Fio? Poskytuje se občanům České republiky, cizincům, kteří jsou občany EHP a mají aspoň přechodný pobyt v naší republice. Dále se poskytuje i ostatním cizincům jestliže mají v ČR trvalý pobyt a bydlí zde už minimálně jeden rok.

Inspirace:  Americká hypotéka od Sberbank

Výhody Fio hypotéky

Zdarma můžete každý rok složit až 20 % jako mimořádnou splátku. Poskytnutí hypotečního úvěru je zdarma. Nic nebudete platit ani za vedení běžného i úvěrového účtu, čerpání úvěru nebo rezervaci prostředků. U hypotéky si můžete vybrat mezi variabilní a pevnou úrokovou sazbou. K uzavření půjčky lze využít služby na více než sedmdesáti poboček na území celé České republiky. Očekávejte slevu 0,5 % z úrokové sazby na refinancování hypotéky do 70 % hodnoty nemovitosti, jestliže má klient bezproblémovou úvěrovou historii.

Zřízení služby Hypospořicí konto si lze prostřednictvím volných finančních prostředků snížit úroky.

Aktuální úrokové sazby od Fio na hypotéky

Uvedeny jsou minimální úrokové sazby, to znamená s nejnižší možnou rizikovou přirážkou a v případě využití všech nabízených slev. Výslednou sazbu si stanoví Fio banka na základě individuálního posouzení. Zvláštní sazby pro hypoteční úvěr v CZK činí pro Float 1M PRIBOR sazbu + 1,75 %, fixace 1 rok je úročena 3,19 %, fixace na 2 roky 2,99 %, fixace na 3 roky 2,84 %, fixace na 4 roky 2,84 % a fixace 5 let 2,79 %. Sleva za refinancování činí 0,50 %, sleva při úvěru nad 2 milióny Kč je 0,20 %.

Zajištění hypotéky

Hypoteční úvěry se zajišťují zástavním právem k nemovitosti určené k bydlení, nacházející se na území ČR. Zástavní právo bude zřízeno v prvním pořadí ve prospěch Fio banky. Zástavní právo se sjednává k financované nemovitosti, může jít i o rozestavěnou nemovitost nebo pozemek, ale také se může jednat o jinou vyhovující nemovitost pro bydlení.

Inspirace:  Wüstenrot - Hypotéka na pronájem

Odhad ceny nemovitosti se uskutečňuje díky smluvním odhadcům Fio banky. Pro zajištění může sloužit byt, ateliér, rodinný dům, rekreační objekt, bytový dům do 3 jednotek nebo stavební pozemek určený k zástavbě pro bydlení.

Co potřebujete k Fio hypotéce?

Bance předložíte vyplněnou žádost o hypoteční úvěr společně s dokladem totožnosti, dokladu o příjmech a základními doklady k doložení účelu úvěru včetně zajištění úvěru. Poté dojde k podrobnému posouzení vaší žádosti, kde se bude jednat i o vaší schopnosti zajistit požadované splácení hypotéky. Výsledek posouzení získáte společně s vyplněnou žádostí ocenění nemovitosti. Jestliže vlastníte ocenění nemovitosti ne starší jak 5,5 let, lze ho použít.

Zaměstnanci doloží své příjmy ze závislé činnosti. Jako dokument postačí potvrzení o příjmu a výpisy z účtu, kde je uhrazena mzda ne starší než 60 dnů. Příjmy z podnikání se budou dokládat  přiznáním k dani z příjmů fyzických osob, včetně příloh a s razítkem potvrzení od daňového úřadu za poslední dva roky.

Odhadce Fio banky posléze provede ocenění nemovitosti na základě vaší objednávky této služby a budou zkompletovány podklady k hypotečnímu úvěru od Fio banky. Úvěr lze čerpat už na základě návrhu na vklad zástavního práva.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..