mBank – Hypoteční úvěr na cokoli

Hypoteční úvěr na cokoli
Hans / Pixabay

Chcete si vzít hypotéku a peníze využívat na cokoliv? Ano, i to jde. Neúčelový hypoteční úvěr nabízí mBank. Jedná se o tzv. americkou hypotéku, díky které můžete zaplatit vše, co chcete a nemusíte dokládat účel využití půjčených peněz.

Hypotéka bez potvrzení o výši příjmů

Hypoteční úvěr na cokoli od mBank nevyžaduje doložení vašich příjmů. Hypotéku do 50% hodnoty zástavní nemovitosti můžete získat až do částky 2 miliónů Kč vám a mBank vám vše vyřídí bez dokládání potvrzení o příjmu. K podmínce žádosti o hypotéku na cokoliv je podání žádosti aspoň dvěma spolužadateli. Díky hypotéce si můžete půjčit částky v minimální výši 200 000 Kč, maximální výše je stanovena na 65 % hodnoty zastavované nemovitosti. Výše je rovněž limitována podle vaší schopnosti splácet hypotéku v dohodnutých termínech.

Hypotéka na cokoliv bez poplatků

K dalším výhodám hypotečního úvěru na cokoliv od mBank patří získání hypotéky bez poplatků.

Nebudete nic platit za vyřízení a posouzení hypotéky, za poskytnutí a vyhotovení hypotéky, ani za všechna provedená čerpání hypotéky, dokonce ani za čerpání podle návrhu na vklad zástavního práva. Nebudou vám účtovány ani poplatky za vedení úvěrového a osobního účtu.

Inspirace:  ČSOB Americká hypotéka

K hypotéce se vztahuje výhodná úroková sazba, která je jednou z nejvýhodnějších na našem trhu. Pokud vás zajímá měsíční splátka, jakou budete platit pravidelně, v dojednaných termínech, můžete k tomu využívat hypoteční kalkulačku na stránkách mBank. Úroková sazba je garantována na 30 dnů zdarma.

Hypotéka s možnostmi mimořádných splátek

Stane se, že si půjčíte a najednou dáte dohromady extra sumu peněz, kterou chcete dát na hypotéku nebo půjčku. Možnost mimořádných splátek je u hypotéky na cokoliv od mBank zdarma. Každý rok lze vložit mimořádné splátky až 20 % z výše roční jistiny. Pokud půjde o částku nad 20 % z výše roční jistiny, zaplatíte jenom 3 % z částky převyšující tato procenta z jistiny. Žadatelem o hypotéku se může stát fyzická osoba starší 18 let, která je způsobilá k právním úkonům. O hypotéku si mohou požádat až 4 žadatelé. Pokud žádáte o hypotéku, musíte mít stálý zdroj příjmu. Doba splatnosti hypotéky na cokoliv je stanovena na dobu od dvanácti do dvaceti let. Maximální doba zohledňuje věk žadatelů – limit je 70 let nejstaršího žadatele o hypotéku ke dni kompletního zaplacení úvěru. V případě konsolidace je doba splatnosti možná až na 25 let.

Splácení hypotéky u mBank

Splácení hypotéky je prováděno automaticky z osobního účtu mKONTO, které má založen hlavní žadatel hypotéky. Datum pravidelné měsíční splátky je vaší volbou. Měsíční splátky mohou být stejné –anuitní, nebo klesající – degresivní. Při stejné výši splátky se proměňuje jistina a úrok. Při klesajících splátkách se výše měsíční splátky snižuje. Každý měsíc platíte tedy méně. Lze praktikovat také odklad splátek jistiny úvěru, například v době, kdy ztratíte zaměstnání nebo budete mít dlouhotrvající nemoc. O odklad splátek se dá během existence hypotéky požádat celkem dvakrát – za období od 1 do 9 měsíců při každé žádosti. Během doby odkladu se platí jenom úroky.

Inspirace:  Americká hypotéka Univerzál s mimořádnými splátkami zdarma

Hypoteční úvěr na cokoli a úrokové sazby

Čerpání hypotéky se provádí na základě návrhu na vklad zástavního práva. Čerpání je zdarma a za nedočerpání se nic neplatí. Variabilní úroková sazba se aktualizuje podle vyvíjení cen peněz na trhu. Tyto sazby jsou ve většině případů nižší než fixní. V případě zájmu můžete kdykoliv variabilní úrokovou sazbu zdarma převést na fixní. Fixní úroková sazba je sazba s pevně stanovenou dobu platnosti. Fixní období si sami stanovíte, u mBank je možné na 1, 2, 3, 4 nebo 5 let. Po uplynutí této doby si lze vybrat další fixní období, nebo přejít na variabilní sazbu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..