Americká hypotéka pro různé potřeby

Americká hypotéka od Fio banky může být použita účelově nebo neúčelově. Pokud potřebujete zaplatit různé vaše potřeby, požádejte si o neúčelovou hypotéku. Účelovou naopak chtějte v případě, kdy už víte, co bude předmětem vaší koupě – může se jednat například o koupi garáže, nebytového prostoru, automobil apod.

Americká hypotéka od Fio – Kdo si může půjčit?

Americká hypotéka od Fio je určena pro fyzické osoby a podnikatele – fyzické osoby. Zájemci o hypotéku musí být ve věku nad 18 let. Dále se musí jednat o občany České republiky nebo občany EU s přechodným nebo trvalým pobytem v ČR po dobu minimálně jeden rok. v min. délce 1 rok.

Podmínky poskytnutí americké hypotéky:

Budete potřebovat nemovitost určenou k zástavě. Dále doložíte vyplněné dokumenty:

 • žádost o poskytnutí americké hypotéky
 • žádost spolužadatele
 • potvrzení o výši pracovního příjmu
 • čestné prohlášení o příjmu

Výhody americké hypotéky:

 • získáte slevu na úvěr ve výši nad 2000000 Kč
 • získáte slevu 0,3 % při refinancování hypotéky
 • počítejte se zvýhodněnou úrokovou sazbou, pokud uzavřete účelovou americkou hypotéku na koupi nebytových prostor souvisejících s bydlením nebo na refinancování vlastních zdrojů
 • nebudete platit žádné poplatky za poskytnutí úvěru, čerpání úvěru, ani za rezervaci prostředků
 • není zpoplatněno ani vedení běžného a úvěrového účtu
 • díky službě Hypospořicí konto si lze s pomocí volných finančních prostředkům snížit úroky – jde o tzv. offsetovou hypotéku pro osoby s úvěrem nad 1880000
 • ručit se dá i některými nebytovými nemovitostmi

Jan S., Brno: Zajímala mne neúčelová půjčka do jednoho miliónu a hledal jsem výhodného poskytovatele. Mile mne překvapilo, že i banka může mít tak pěkný přístup ke klientům. Americká hypotéka byla vyřízena snadno a rychle, jsem spokojený!

Uzavření americké hypotéky

Americká hypotéka od Fio se dá uzavřít na některé z poboček banky. V současnosti je k dispozici více jak sedmdesát poboček po celé republice. Výše úvěru činí maximálně 75 % (konkrétně 70 % hodnoty nemovitosti – podle druhu zajištění). Částky se poskytují minimálně od 300000 Kč do 7000000 Kč. Mimo žadatele o úvěr mohou být na americkém hypotečním úvěru zainteresovány další tři osoby – spoludlužníci. Splatnost půjčky je možné uzavřít na dobu od 5 do 20 let. Fixace pevné úrokové sazby se provádí na 1, 2, 3, 4 a 5 let. K čerpání úvěru dojde nejdříve dvacet dnů od uzavření úvěrové smlouvy, ale maximální délka čerpání je tři měsíce.

Inspirace:  Hypotéky od GE Money Bank

Americká hypotéka Fio a zajištění

Výše úvěru do maximálně 75 % hodnoty nemovitosti získáte, pokud budete mít na zastavení bytovou jednotku, rodinný nebo bytový dům, polyfunkční nemovitost s maximem 20% nebytů, anebo stavební pozemky určené pro výstavbu výše uvedených nemovitostí do výměry 4.000 m2.

Výše úvěru do maximálně 70 % hodnoty nemovitosti získáte, pokud budete mít na zastavení administrativní budovy, nebytové jednotky (ateliéry, kanceláře apod.), rekreační objekty určené k individuální rekreaci.

Americká hypotéka a splácení

Hypoteční úvěr americké hypotéky se splácí pomocí měsíčních anuitních splátek inkasem z běžného účtu u Fio banky. Splátky jsou pevně stanoveny a jejich výše se nemění po celou dobu platnosti pevné úrokové sazby. Fyzické osoby s úvěrem do 1880000 Kč mohou uhradit libovolnou mimořádnou splátku nebo úvěr zcela kdykoliv splatit za poplatek podle aktuálního ceníku (v současnosti 2000 Kč). Anuitní splátky obsahují úrok z úvěru a úmor (tj. splátku jistiny úvěru). První anuitní splátku klient hradí k 15. dni měsíce následujícího po měsíci sjednaného konce čerpání úvěru. U variabilní (float) sazby je měsíční anuitní splátka měněna během pětiletého období platnosti rizikové přirážky – závisí na pohybu 1M PRIBORu.

Inspirace:  UniCredit Bank - Hypotéka na výstavbu/rekonstrukci
Americká hypotéka
Unsplash / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..