Nebankovní půjčky a jejich typy

Eukalyptus / Pixabay

Proč jsou nebankovní půjčky v poslední době tak populární? Ekonomická situace je pro mnoho lidí velmi náročná a dostat půjčku v bance je čím dál tím těžší. Proto se ani netřeba divit, že většina lidí sáhne právě po tomto řešení, když je ve finanční nouzi. Výhody jsou nesporné.

Nebankovní půjčku vyřídíte velmi jednoduše, rychle, často je to za pár minut buď prostřednictvím internetového formuláře, nebo jednoho telefonátu. Plusem zůstává i fakt, že nemusíte nikam chodit, shánět papíry, doklady, potvrzení, ručitelů a podobně. Při nebankovních půjčkách často od Vás nebudou chtít vědět ani účel, za jakým si peníze půjčujete.Samozřejmě, výhody nejsou zadarmo. Rychlost, přehlednost a jednoduchost vyřízení úvěru je vyvážená vyšší úrokovou sazbou. Dále, pokud potřebujete půjčit vyšší obnos peněz, také nemůžete počítat s pomocí nebankovních instituci.

Kdy se tedy vyplatí využít nebankovní půjčku? Sejde se Vám v časech, kdy nutně potřebujete malou částku peněz a nemáte čas, ani chuť absolvovat složité papírování v bance a víte, že dokážete tuto půjčku včas a bez zbytečných stresů zaplatit. Jsou mimo jiné i alternativou pro ty, kteří nemají zrovna nejlepší finanční historii a figurují v registru dlužníků.

Typů nebankovních půjček je více

Půjčky pro nezaměstnané se zprostředkovávají z nebankovních instituci. Nenahlíží se při nich do bankovních, nebo nebankovních registrů a nevyžaduje se mít u nich pravidelný příjem.

Inspirace:  Hledáte nejvýhodnější půjčku na trhu?

Půjčky pro podnikatele se dájí získat i u bankovních, i nebankovních společností. Podmínky se liší u jednotlivých institucí a taky jsou jiné při konkrétních případech. Výhodné jsou zejména pro začínající podnikatele, kteří často bývají zadluženi, nebo na nule. Vybavení je rychlé a jednoduché a časté bývají i bezúčelové půjčky pro podnikatele.

Půjčky pro studenty dostanetou sstudenti často i k vedení studentského účtu. K vyřízení postačí ve většině případů bez rozsáhlejšího ověřování občanský průkaz a potvrzení o studiu. Pokud by student v bance nepochodil, stále se může obrátit na nebankovní firmy.

Půjčky pro dlužníky jsou určeny pro lidi, kteří aktuálně splácejí hypotéku, nebo jiný úvěr. Možnosti a podmínky vybavení půjčky se liší podle toho, jak klient současné, nebo minulé závazky splácí a tedy zda má, nebo nemá záznam v bankovním registru.

Půjčky pro důchodce je možné získat i před dosažením věku 75 let.

Půjčky pro ženy na mateřské dovolené jsou vhodné jsou zejména pro ženy na mateřské dovolené, které mají partnera se stálým příjmem. Vybavení je rychlé a vyplatí se zejména v případě, kdy potřebujete půjčit nutně malou částku.

Půjčky bez registru využívají ti, kteří v minulosti nevěděli splácet svůj dluh a dostali zápis v registru pro dlužníky. Je pro ně tak obtížnější si vybavit jakoukoliv půjčku (v bance doslova nemožné), ale v nebankovních institucích si díky tomuto typu půjčky můžete domů odnést kolem 100 000 korun.

Inspirace:  Hledáte nejvýhodnější půjčku na trhu?

Půjčky bez potvrzení příjmu poskytují je více méně jen nebankovní subjekty. Vystavují se velmi rychle a využívají je zejména lidé, kteří mají nepravidelný příjem, nebo pracují na volné noze, nebo nezaměstnaní. U tohoto typu půjčky se často ručí nemovitostí, movitým majetkem, nebo směnkou.

Půjčky do 24 hodin poskytují je i banky, i nebankovní organizace a vybavení je v obou případech bleskové. Rychlost je však vyvážena mnohem vyššími poplatky a doporučuje se využívat tohoto typu půjčky jen v případě nutnosti.

Nebankovní půjčky na směnku jsou určené jsou pro klienty, kteří mají záznam v bankovním registru a jelikož poskytovatel půjčky při nich podstupuje největší riziko, jsou při nich i nejvyšší úroky. Netřeba dokladovat výši příjmu.

Půjčky online je dostupná s nástupem internetu a i sektor půjček se dočkal inovace v podobě online úvěrů. Poskytují je i banky, i nebankovní instituce. Podmínky se liší od výše příjmu žadatele a samozřejmě záleží i na výsledné částce, kterou si chce klient půjčit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..